ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא:


ביטוח משכנתא הוא ביטוח שחייבים לעשות כאשר עושים משכנתא.

כאשר לוקחים משכנתא הבנק מבקש מאיתנו לבצע ביטוח משכנתא . מדוע בעצם? הסיבה לכך היא שהבנק מלווה לכם מאות אלפי שקלים והוא בעצם חושש וחושב על התרחיש הגרוע ביותר שבו עקב פטירת אחד מהלווים או עקב איזושהי קטסטרופה יכול הנכס לההרס ואתם הלווים לא תוכלו להחזיר את ההלוואה.

הבנק מבקש לעשות ביטוח משכנתא משני סוגים:

  1. ביטוח חיים – ביטוח זה בא להגן גם על הבנק וגם על הלווים. הבנק מבין שאם חס וחלילה אחד מבני הזוג נפטר יהיה קשה מאוד לאלמן/אלמנה להחזיר את גובה ההלוואה לבד. כך שבמידה וקורה מקרה כזה וישנו ביטוח חיים הבנק תובע את חברת הביטוח שנאלצים לשלם לו את סכום ההלוואה וכך אתם מסיימים עם המשכנתא.
  2. ביטוח נכס – בואו לא נשכח שהנכס שייך לבנק לא פחות משהוא שייך לכם כל עוד לא סיימתם את תשלום המשכנתא.

הבנק דורש לבטח את העסק וכך להבטיח שלא תחול ירידה בערכו עקב פגמים שנוצרים בנכס עם השנים.

יותר מכך, החשש הגדול של הבנקים הוא שמשהוא רע יקרה לנכס או במקרה קיצוני שהבית ייהרס קליל באסון טבע וכך לא יוכל הלווה להמשיך לשלם את החזרי ההלוואה.

לכן הוא לא לוקח סיכונים ודורש לבטח את הדירה באופן שבכל מקרה של קטסטרופה כזו או אחרת חברות הביטוח הן אלו שייאלצו לשלם על הנזק הגדול ולהחזיר ללווה או לבנק את סכום הנזק.

הביטוחים שמוצעים ללווים בבנקים השונים למשכנתאות הם בדרך כלל גבוהים בהרבה מעלותם בחברות ביטוח מתממחות. אמנם יש נוחות מסוימת בכך שהבנק מטפל בנושא ואין צורך לבצע ביטוח מחדש כל שנה ולשלוח לבנק, לוודא שקיבל אחרת הבנק יכול להטיל קנסות ועמלות שונות. לעיתים ניתן להגיע עם הבנק להסדר על גובה הביטוח באופן שההפרש בין עלויות הבנק לעלויות חברת הביטוח אינם גבוהות ומאידך נהנים מהנוחות והשקט הנפשי – שחשוב לא פחות 🙂

בתכנון נכון של משכנתא כדאי לקחת בחשבון את עלויות הביטוח , לבדוק האם יש עלויות ביטוח כפולות (אולי לאחד מבני הזוג או לשניהם יש ביטוח חיים שניתן לשעבד לטובת המשכנתא ובכך לחסוך.

יועץ משכנתאות מוסמך של חברת OFC יוכל לסייע בידכם בתכנון נכון של כל רכיבי המשכנתא, הריביות השונות והמסלולים, וכמובן גם הביטוחים שכדאי לעשות ועוד!

השאירו פרטים והתחילו לחסוך!