משכנתא בעקבות גירושין

משכנתא לרכישת חלק מדירה כתוצאה מגירושין

משכנתא למתגרשים

משכנתא למתגרשים

משכנתא למתגרשים מיועדת לבני זוג העומדים להיפרד או בתהליך הגירושים עצמו.

 פרידה מבן/בת זוג בד"כ איננה נעימה. מלבד אי-הנעימות וחוסר הנוחות, היא גם מלווה בהוצאות כספיות רבות. לכן כדאי להיות מחושבים וזהירים בביצוע מהליכים פיננסים.

אם החלטתם שאחד מבני הזוג ירכוש את יתרת הנכס ואתם זקוקים למשכנתא - אל תעשו טעויות ! פנו אלינו לייעוץ ראשוני חינם ותחסכו אלפי שקלים.

הסבר על משכנתא למתגרשים:

כתוצאה מתהליך הגירושין, בני הזוג צריכים לעיתים להחליט האם למכור את הנכס שגרו בו או לרכוש את יתרת הנכס מבן הזוג השני. ע"פ רוב, בקרב המשקיעים, ישנה אמירה שקניית דירה מזוג עקב גירושים עשויה להיות עסקה מוצלחת מאחר וישנם זוגות שתהליך הגירושים (במידה ואין הסכם ממון) מלווה בכעס רב או בדחף לסיום מהיר של הסיטואציה הלא נעימה וזה גורר בדרך כלל חשיבה שאינה רציונאלית וכלכלית.

קבלת להחלטות שלעתים מונעת מסערת רגשות עלולה לגרום למכירת הנכס בפחות מערכו האמיתי בשוק. במידה ואין משכנתא על הנכס לוקחים משכנתא על 50% משווי הנכס.

קבלת להחלטות המונעת מסערת רגשות עלולה לגרום למכירת הנכס בפחות מערכו האמיתי בשוק. ולהפסד כספי של עשרות אלפי שקלים ולעיתים גם של מאות. לכן דווקא ברגעים אלו כדאי לפנות ליועץ משכנתא שיעזור לכם לראות צלול ויסייע בקבלת החלטות כלכליות חשובות אלו.

מהן האפשרויות העומדות הזוג החושב על גירושין?

המקרה הפשוט:  במידה ואין משכנתא על הנכס, אזי, אחד מבני הזוג לוקח משכנתא על 50% משווי הנכס  וקונה את החלק של בן הזוג השני.

במידה ויש משכנתא על הנכס בן הזוג שנוטל את המשכנתא צריך לקחת גם את המשכנתא הקיימת וגם את המשכנתא החדשה כך שאם מחברים את שתי המשכנתאות הם מעל 50% מהנכס.  מקרה זה מורכב יותר ותלוי בהון העצמי שיש לבני הזוג: במידה ולבני הזוג יש הון עצמי המאפשר סגירת המשכנתא ורכישת חלקו של השני אזי ניתן לבצע את חלקות הרכוש באופן פשוט יחסית, אבל כאשר אין הון עצמי לבני הזוג המאפשר לרכוש את חלקו של בן הזוג השני – מה שקורה בד"כ בגלל גובה מחירי הנדל"ן בישראל, אזי נדרשת חשיבה על מקורות מימון, מיצוי אפשרויות מימון, בניית תמהיל אופטימאלי של מסלולי משכנתא וכו'- ולכן כדאי מאד להתייעץ עם מומחה למשכנתאות.

כאשר לבני הזוג יש חשבון מוגבל או כשהבנק מסרב לתת להם משכנתא מסיבה כלשהי – זהו מקרה שללא ייעוץ של מומחה בני הזוג יפסידו את מרבית רכושם – במקרה זה על בני הזוג לפנות במהירות ליועץ משכנתאות מוסמך שיסייע לכם לחסוך סכומי כסף גבוהים, המון טרחה, והרבה כאב ראש.

לקיחת המשכנתא מבן זוג אחד בכדי לקנות את חלקו של השני נבחנת במספר קריטריונים והם:

מהי יכולת ההחזר החודשית שלכם?

  • היכן גיאוגרפית ממוקם הנכס?
  • גודל הנכס/ שטח הנכס ואיכותו?
  • האם מדובר בבית פרטי או בבניין? במקרה של בניין תהה חשיבות למספר הקומה
  • כמה זמן הנכס קיים/ בנוי?

רק לאחר בדיקת קריטריונים אלו יחליט הבנק/הגורם המממן מהן האפשרויות העומדות בפניכם.

ייעוץ נוסף והסברים מפורטים יותר על משכנתא למתגרשים ומידע על רכישת חלק מהדירה או הנכס במקרה של גירושין, ניתן לקבל אצל אחד מיועצי המשכנתאות המנוסים שלנו:מימון יעיל

סוגי הלוואות

מחשבון משכנתא